Răspuns :
⇒2 kg de rosii costa 16 lei
16:2=8 lei kg de rosii
8 *8=64 lei 8 kg rosii
16:2=8 lei kg de rosii
8 *8=64 lei 8 kg rosii
1.cat costa diferenta de kg de rosii ?
5kg=16lei+3kg
5kg-3kg=16 lei
2kg=16lei
2. cat costa un kg de rosii ?
16 :2=8 lei
3. cat costa 8 kg de rosii ?
8*8=64 lei
5kg=16lei+3kg
5kg-3kg=16 lei
2kg=16lei
2. cat costa un kg de rosii ?
16 :2=8 lei
3. cat costa 8 kg de rosii ?
8*8=64 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de folos. În cazul în care aveți întrebări suplimentare sau doriți sprijin adițional, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează, iar dacă apreciați conținutul nostru, vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!