De la cofetarie un elev a luat 4 prajituri si 6 sucuri cu 28 lei.A doua zi a luat 4 prajituri si 8 sucuri cu 32 lei.
Cati lei costa o prajitura si cati lei costa costa un suc?
Va rooooooooooog e URGENT!!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de folos. În cazul în care aveți întrebări suplimentare sau doriți sprijin adițional, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează, iar dacă apreciați conținutul nostru, vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!