ajutatimaa! doar de la 40


Ajutatimaa Doar De La 40 class=

Răspuns :

cat costa portocalele 4x4=16
40-16=24 lei au costat bananele 24:8=3 lei pe kg
4kg x 4lei=16lei
40lei-16lei=24lei
24lei : 8kg=3lei
  Sper că te-am ajutat!

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de folos. În cazul în care aveți întrebări suplimentare sau doriți sprijin adițional, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează, iar dacă apreciați conținutul nostru, vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Teachings: Alte intrebari